WebXpress

WebXpress

Tényleg ingyen van? A „nulla forintos” weboldalaktól a milliósig

2025. április 29. - WebXpress

weboldal_ar.jpg

Ha vállalkozást indítasz, vagy csak szeretnél végre egy profi online jelenlétet, az első kérdések egyike biztosan ez: mennyibe kerül egy weboldal? A válasz: attól függ. De segítek átlátni, mi alapján alakul a weboldal készítés ára, és mit kapsz a pénzedért.

Mi befolyásolja a weboldal árát?

  • Egyedi design vagy sablon: Egy sablonból készített weboldal olcsóbb, de nem lesz igazán személyre szabott. Az egyedi design viszont hitelesebb és profibb.
  • Funkciók: Egy bemutatkozó oldal jóval olcsóbb, mint egy webshop vagy időpontfoglalós rendszer.
  • Tartalom: Te írod a szöveget, vagy segít benne valaki? Kellenek fotók? Ezek is számítanak.
  • Milyen rendszerre épül: A WordPress az egyik legelterjedtebb, de a profik - mi is - például biztonságosabb, modern fejlesztői keretrendszert használnak.
  • SEO, karbantartás: Ha szeretnéd, hogy megtaláljanak a Google-ben, és ne legyen gondod a frissítésekkel, ezek plusz szolgáltatások.

Árskálák – mire számíts?

  1. Ingyenes megoldások (Wix, Google Sites, stb.)
    Elsőre jól hangzik, de ezeknek ára van – csak nem pénzben, hanem időben, kompromisszumokban. Lassúak, reklámokat jelenítenek meg, és a domain sem a tiéd. Komoly cégnek nem ajánlott.
  2. Belépő szint (80 000 – 150 000 Ft)
    Alap, sablonos oldalak. Jó választás lehet induláskor, ha tényleg csak egy egyszerű névjegykártya kell.
  3. Középkategória (150 000 – 500 000 Ft)
    Mobilbarát, egyedi megjelenésű weboldalak. Alap SEO, több aloldal, űrlapok, blog – itt már tényleg használható, értékesítést segítő oldalad lehet.
  4. Prémium kategória (500 000 Ft +)
    Komoly fejlesztések, egyedi UX/UI design, webshop, időpontfoglalás, CRM integráció, többnyelvűség. Itt már nemcsak jelen vagy, de konvertálsz is.
  5. Üzleti szint (1 000 000 Ft felett)
    Teljesen egyedi rendszerek nagy cégeknek vagy startupoknak. Komplex funkciók, PWA, biztonság, integrációk – ez már nem csak honlap, hanem digitális termék.

Fizetős vagy ingyenes?

Egy jó weboldal nem kiadás, hanem befektetés. Az „ingyenes” oldalak hobbi szintre jók, de ha komoly céljaid vannak, nem fognak segíteni elérni azokat. Egy profi weboldal viszont dolgozik helyetted: ügyfeleket hoz, építi a márkádat, és pénzt termel.

Mit kapsz a pénzedért?

  • Gyors, reszponzív weboldal
  • Egyedi arculat
  • SEO-barát szerkezet
  • Könnyen kezelhető admin
  • Tartalomfeltöltés
  • Karbantartási lehetőség
  • Időt spórolsz – és minden működik, ahogy kell

Összefoglalás

A legfontosabb kérdés nem az, hogy „mennyi az ára”, hanem az, hogy megéri-e. Ha szeretnél egy olyan weboldalt, ami nem csak „szép”, hanem hozza is az ügyfeleket, nézd meg, hogyan dolgozik, és kérj tőlünk személyre szabott ajánlatot. Segítünk kitalálni, mire van szükséged – felesleges dolgokat pedig nem tukmálunk rád.

Összefoglalás: nem (csak) az ár a lényeg

Egy weboldal készítés ára önmagában nem mond el mindent. Az igazán fontos kérdés az, hogy milyen célt szolgál majd az oldal: csak jelen akarsz lenni vele az interneten, vagy valóban ügyfeleket szeretnél hozni?

Az „ingyenes” vagy túl olcsó megoldások sokszor nem hozzák meg azt az eredményt, amit vársz – főleg, ha hosszú távra tervezel. Ezzel szemben egy jól felépített, átgondolt, egyedi weboldal képes visszahozni a befektetést – akár sokszorosan is.

Mielőtt döntesz, gondold át, mit vársz el az oldaladtól:

  • Csak legyen egy „valami”, vagy
  • Legyen egy eszköz, ami dolgozik helyetted?

A jó weboldal nem költség, hanem stratégiai befektetés. És minél tudatosabban választod meg az utat, annál nagyobb eséllyel térül meg az egész.

A bejegyzés trackback címe:

https://websitexpress.blog.hu/api/trackback/id/tr7318849216

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása